Karin Tümanok ja Karina Looveer on aasta õpetaja tiitli nominendid

5. oktoober on õpetajate päev.
 
Et õpetajaid tunnustada ja tänada, nende saavutustele tähelepanu pöörata, on meie valla pedagoogid kutsutud õpetajate päeva vastuvõtule 2. oktoobril Saue Riigigümnaasiumisse.
 
8. oktoobril on aga Pärnu kontserdimajas aasta õpetaja 2022 nominentide gala „Eestimaa õpib ja tänab", kuhu on oodatud maakondadest esitatud parimad ja kus kuulutatakse välja aasta õpetajad üheksas kategoorias.
 
Harjumaa 2022. aasta parimate haridustöötajate valimise komisjon selgitas 136 kandidaadi seast välja kaks nominenti igast kategooriast ja esitas nad üle-eestilisele konkursile.
 
Aasta klassijuhataja tiitli nominent on Karin Tümanok Saue Koolist.
 
Karina Looveer huvialakoolist Nissi Trollid on nominent aasta huvialaõpetaja kategoorias. Hoiame omadele pöialt!
 
Mõlemat õpetajat pidasid tunnustuse vääriliseks lapsevanemad, kes armastatud ja hinnatud pedagoogid konkursile esitasid.
 
Karin Tümanok on õpetaja suure algustähega
Karin Tümanok klassijuhatajana armastab ja hoiab oma klassi tänaseks teismeliseikka jõudnud noori, hoolib neist siiralt, tegeleb nendega, oskab kuulata ja nõu anda, toetab neid.
Ta on loonud sellise õhkkonna, et õpilased julgevad tulla oma muredest rääkima. Vahel mitmekesi koos ringis istudes, vajadusel üksinda. Karin leiab nende jaoks alati aega.
Lisaks lastele suhtleb Karin vanematega, tunneb siirast huvi kõigi ja kõige vastu, on olemas, kui vaja. Tema peale saab loota.
Karin on tegutseja. Ta on täis positiivsust, energiat ja teotahet, vaibumatu tegutsemisihaga on ta lastele ja vanematele suur eeskuju.
Karin ei ole pealetükkiv. Ta laseb noortel organiseerida, julgustab neid uusi asju proovima, kuid samas on tal endal alati varrukast võtta paljugi ägedat, mida üheskoos ette võtta. Lisaks on tal väga hea huumorisoon, mis on mõnegi olukorra päästnud.
Karin teab täpselt, kuidas tema klassi õpilastel koolis läheb. Ta julgustab neid tulemusi parandama ja teeb selgeks, et igaüks vastutab enda õppimise eest ikkagi ise. Teised saavad olla toeks ja abiks.
Karinit iseloomustab, et ta ei langeta kunagi otsuseid enne, kui ta pole kõiki osapooli ära kuulanud. Et ta on ise õiglane, ootab ta seda ka lastelt.
Valmis vastused on Karinil küll ilmselt olemas, kuid selle asemel, et need „lauale kanda", suunab ta noored olukorda analüüsima ja järeldusi tegema. Ta räägib avatult asjadest, mis on elus päriselt olulised, ja oskab seda teha nii, et lapsed kuulavad.
 
Karina Looveeri olek kõnetab ja esinemisrõõm nakatab
Huvialakooli Nissi Trollid soolo- ja ansamblilauluõpetaja Karina Looveer on pühendunud, loov ja karismaatiline. Haarab õpilased kaasa ja toob neis esile kõige tugevamad küljed.
Karina korraldab huvikooli suvelaagreid. Ta on muusikalide autor ning paneb üheskoos esinema orkestri, ansamblid, solistid ja õpetajad.
Karina õpilased esinevad edukalt laulukonkurssidel. Ilmselt põhjuseks see, et Karina valib koos lapsega välja just talle sobiva laulu ning ilmestab esinemist aksessuaaride ja taustalauljatega, laseb lapsel laulu vahele õpitavat pilli mängida.
Karina juures tunneb iga õpilane end särava talendina. Ta teeb tööd õhinaga ja rõõmsas tujus, haarab kaasa kolleegid ja isegi oma pere.
Kui on vaja, kuulab Karina laste muresid, et nad saaks pingevabalt laulmisele ja pillimängule pühenduda.
Karina on huvialakooli Nissi Trollid tunnuslaulu „Meie muusika" autor. Viimasesse suvelaagrisse organiseeris ta kooli salvestusstuudio - helitehnoloogilised võimalused on koolis viimastel aastatel põhjalikult arenenud ja seda Karina oma töös kasutamata ei jäta - ning nii sai iga lapse hääl ja pillimäng tunnuslaulu salvestatud. 
Karina õpetab lapsi väärtustama kultuuri. Projektiga „Puhume tuult purjedesse", mida rahastas Lääne-Harju Koostöökogu, külastas orkester Nissi Trollid koos Karinaga piirkonna lasteaedu ja algkoole, pakkus lastele elavat muusikat ning tutvustas Entel-Tenteli 50. sünnipäeva puhul igihaljast muusikat ja pille. Teine kava oli „Loomade tantsupidu". Karina astus esinemistel üles solistina, suhtles publikuga. Tema temperamendi ja vahetu suhtlemiseta oleks muusika toomine lasteni kindlasti keerulisem olnud.
 
Karin Tümanok. Foto: Saue Kool
 
Karina Looveer. Foto: erakogu
 
Sirje Piirsoo