Tõeline pisarakiskuja – saade „Salalaul“

Pakkusime Turba Kooli lõpuklassi lastele võimalust näha uue telesaate „Salalaul" valmimist.
 
Me teadsime enne saadet vaid seda, et kõlab muusika ja näeb erinevaid artiste: lauljaid, näitlejaid, muusikuid või sportlasi, aga ei kujutanud ette, et saate meeskond nii suur on. 
 
Pisut pelgasin, kuidas lapsed 4 tundi vastu peavad, aga hiljem keegi ei nurisenud.
 
Meie salvestuse publikuks oli palju kooliõpilasi üle Eesti. Ehk seadis keegi õpilastest endale sihiks teha loovtöö teemal „Kuidas sünnib saade?"
 
„Salalaul" on tõeliselt emotsionaalne suursaade, mis põhineb maailmas tuntud formaadil „The Secret Song". Saade „La Chanson Secrète" on aastaid olnud ülimalt armastatud Prantsusmaal, kus sel on olnud rekordilised vaatajanumbrid. Kuid näiteks ka Soomes on „Laulu Rakkaudelle" üks viimaste aastate kõige populaarsemaid. Eesti telesaate „Salalaul" produtsent on Kaupo Karelson. 
 
Igas saates näeb televaataja mõnda kõigile tuntud inimest, kellele kõlavad muusikalised etteasted, mille on ette valmistanud külalise sõbrad, lähedased või hinnatud artistid. Staarid ei tea, kes ja millise esitusega neid üllatab. Iga salalaul toob ilmsiks mõne südantsoojendava loo, austusavalduse või liigutava taaskohtumise.
 
Stuudios on lava, millest kahel pool istub publik. Saate külaline istub pimendatud lava vastu seatud valgel toolil. Talle on suunatud valguskiired ja ta ei näe inimesi, kes temast vaid mõne meetri kaugusel teisel pool valgusmüüri lavale hiilivad. Ühtäkki valguskiired pöörduvad, kõlavad esimesed taktid tuttavast laulust ja kottpimedus kaob.
 
Esimene staar meie saates oli armastatud ja hinnatud näitleja Helgi Sallo, kelles väga erilise tähendusega laul „Sulle kõik nüüd ütlen" vallandas uskumatu mälestuste ja emotsioonide tulva. Kalju Terasmaa asemel laulis Ott Lepland. Naishääl kuulus Kalju Terasmaa lapselapsele.
 
Teine staar saate salvestusel oli Kadri Koppel ehk Maiken, kellele esitasid salalaulu „Hello" kunagise ansambli Family liikmed Kaire Vilgats, Nele-Liis Vaiksoo, Asja Krištofor, Susan Lilleväli, Lauri Liiv, Lauri Pihlap, Jarmo Seljamaa, Bert Pringi ja WAF koor.
 
Kolmas staar meie salvestusel oli Henry Kõrvits ehk Genka, keda üllatas bändi MEW lugu „Special". Henry kuulas pala elukaaslasega aastaid tagasi, kui nad olid väga armunud.
 
Saates esitasid üllatuslaulu Avoid Dave, Kaspar Kalluste ja tütar Tuule Teele. Kui lavale tuli tütar, oli Genkal raske pisaraid tagasi hoida.
 
Kui lavale ilmuvad ammused sõbrad, elustuvad ühised mälestused. Kui ilmuvad lähedased, on emotsioon seda tugevam. Väga liigutav, soojust ja rõõmu täis saade! Ja lapsed on kogemuse võrra rikkamad. Mine tea, ehk on nendegi hulgas kunagisi teletegijaid.
 
Fotol: Henry Kõrvits ehk Genka ja ta tütar Tuule Teele. Foto: TV3
 
Tiina Umbsaar
Turba Kool