Kirjandusmängus esindavad valda Saue ja Nissi kooli võistkonnad

Kümme raamatut, kakskümmend küsimust, lusti, nalja ja peamurdmist. Foto: Sille Ross

 

Juba viiendat korda korraldas Eesti Lastekirjanduse Keskus koostöös raamatukogudega üle-eestilist kirjandusmängu 3.–4. klassi õpilastele.

Osalejad loevad mänguks valmistudes viimaste aastate jooksul ilmunud teoseid, mille on välja valinud lastekirjanduse eksperdid.

Mängu eesmärk on lastes lugemishimu suurendada ja süvendada, lisades sellele väikse võistlusliku momendi, mis lapsi ikka innustab.

Enne üle-eestilist mängu toimuvad aga mitmed eelvoorud. Esmalt valdades, seejärel maakondades.

Igast vallast saab maakondlikku vooru võistlema maksimaalselt kaks võistkonda. Selles voorus selgub maakonna võitja, kes asub võistlema lõpliku võidu nimel teiste maakondade parimatega.

7. märtsil kogunesid Saue valla koolide 3-liikmelised meeskonnad, et välja selgitada need kaks, kes meie valda Harju maakonna eelvoorus esindama hakkavad. Osales viis võistkonda neljast koolist: Laagri Kool, Nissi Põhikool, Saue Kool ja Turba Kool.

Kümme raamatut, kakskümmend küsimust, lusti, nalja ja peamurdmist ning käes see oligi – tihedas rebimises selgusid võitjad!

Saue valda esindavad maakondlikus eelvoorus Saue Kooli võistkond koosseisus Lennart Kuningas, Pauliine Heinleht ja Henri Kristofer Veersalu ning Nissi Põhikooli võistkond, kuhu kuulusid Brit Merila, Rasmus Riivik ja Kristina Kadak.

Harju maakonna eelvoor 24. märtsil Keilas on selle lehenumbri ajaks toimunud. Finaalmäng leiab aset 15. mail Zoomi keskkonnas. Pöidlad pihku!

 

Sille Ross

Saue Raamatukogude direktor