« Tagasi

Ironman Tallinna triatlonifestival muudab liikluskorraldust ka Saue vallas

Saue vallas puudutab võistlus 6. augustil kell 7.30-16.30 ja 7. augustil kell 10.30-15.00 enim Laagri, Alliku, Koidu, Hüüru ja Kiia piirkonda. Võistlusega seoses on muudetud liikluskorraldust ja ka ühistranspordi sõidugraafikuid.

4.-7. augustil võõrustab Tallinn rahvusvahelist triatlonifestivali Ironman Tallinn. Võistlusel osaleb sportlasi ligi kuuekümnest riigist. Ujumine toimub Harku järves, rattarada toob sportlased pealinnast välja ümbruskonna valdadesse.

Saue vallas puudutab võistlus 6. augustil kell 7.30-16.30 ja 7. augustil kell 10.30-15.00 enim Laagri, Alliku, Koidu, Hüüru ja Kiia piirkonda. Võistlusega seoses on muudetud liikluskorraldust ja ka ühistranspordi sõidugraafikuid. „Oleme koos korraldajaga muutunud trasse selliselt, et kõige vähem sauevallakate igapäeva elu häirida," kinnitab teedespetsialist Indrek Pikk.

Radade ületuseks tuleb paiguti arvestada ootejaga, seda ka jalakäijatel. Korraldajad kinnitavad, et kõik elanikud pääsevad koju ja kodudest välja, kuid arvestada tuleb võimaliku ooteaja ja tavapärase liikumistee pikenemisega. Korraldajad soovitavad võimalusel parkida sõiduvahendid juba eelnevalt sellisesse kohta, kust saab võistluspäeval kiiremini liikuma. Teede ületamisel saab alati küsida infot raja julgestajatelt.

Teede sõlmpunktides on kindlasti olemas raja julgestajad, kellelt saab küsida lisainfot. Samuti on sõlmpunktides liikluse reguleerijad ja vajadusel kasutatakse ka mootorratta (Motohunt) eskorti üksikutel lõikudel.

Trass suletakse hiljemalt 15 minutit enne esimese võistleja saabumist ja avatakse 15 minutit pärast viimase võistleja lahkumist. Täpsemad juhised liikluskorralduse muudatustest selguvad kaks nädalat enne võistlust.

Täpsustavate küsimuste korral kontakteeruda tallinn@ironman.com.

Lisaks tavapärasele raja ääres võistluse jälgimisele on sel aastal Laagri kultuurikeskuse juures avatud meelelahutuspunkt, kuhu oodatakse kõiki võistlejatele kaasa elama ja sündmusest osa saama.

Võistluse koduleht www.ironman.com/im-tallinn.

TÄPSEM INFO JUULIKUU TEISES VALLALEHES

Ümbersõidugraafikud, parkimissoovitused, ühistranspordimuudatused, meelelahutusprogramm Laagri rajapunktis jne

Tavapärane liiklemine on enim häiritud järgmistes piirkondades: Paldiski mnt, Instituudi tee, Laagri keskus, Veskitammi tänav, Hoiu tänav,  Alliku-Laagri-Hüüru tee, Püha-Alliku tee, Kiia-Vääna-Viti tee, Koidu küla.

Vatsla, Hüüru, Alliku ja Koidu küla elanikud pääsevad liikuma läbi Koidu ringi Topi sõlme.