Kontsert, viski ja sissevaade tundmatusse

Saue vallamaja fuajees avatakse 6. mail kell 19 Üllar Variku näitus „Sissevaade tundmatusse" koos viskide degustatsiooni ja kontserdiga. 
 
Kohtla-Järvel energeetikute peres sündinud Üllar Variku kodus oli küll korralik raamatukogu, aga üksainus kunstialbum – Viiralti 1961. aastal ilmunud album.
 
„See oligi minu esimene kokkupuude kunstiga," on meenutanud Üllar Varik.
 
Raamat oli tal suurest vaatamisest täiesti peas. Poiss käis küll kunstiringides, aga mitte näitustel, sest neid Kohtla-Järvel lihtsalt polnud.
 
Kunstihuvi viis elukutseni ja Üllar Varikust sai sisearhitekt, ta töötab projekteerimisfirmas Varik Projekt OÜ projekteerija-disainerina. 
 
Üllar Varik kirjeldab oma näitust nii: „Kunst on mõistuse osavõtuta sündinud tung, tungiprintsiip ja lunastus - need read ilmestavad hästi käesolevat näitust, kus minu tööd pulbitsevad värvi ja rütmi koosmõjust, pildid ja nende tegelased karjuvad värvi kihtide all ning maalidel on tohutu hoogsus sees, mida on näha ka maalimisstiilist.
 
Piltide olulise sisu moodustub värv ja rütm. Saladuseks pole minu kiindumus sürrealistlikusse ekspressionismi, sümbolismi.
 
Äratuntavalt sürrealistlikud on nii kompositsioonilised lähenemised kui ka paljude maalide stiil/stiilitus.
 
Näituse pealkiri „Sissevaade tundmatusse" ilmestab hästi näituse sisu. Kunstnik hüpleb erinevate kujundite rägastikus ja ei suuda peatuda, jookseb ühest mäest üles, teisest alla, endale aru andmata, kuhu ta tahab jõuda. Ehk ongi see selle näituse parim osa, mis annabki vaatajale ülevaate ühest hullust sürrealistlikust eneseotsingust."
 
Kuna Üllar Varik ise on kirglik viskiarmastaja ja Lõuna-Eesti viskiklubi liige, tundub igati õigustatud avastada lisaks näitusele ka veidi viskide maailma. Viskisid aitab avastada Tallinna viskiklubi liige Aivar Hunt.
 
Õhtut kaunistavad oma muusikaga akordionist Kulno Malva ja laulja Leana Vapper. Muusikud, kes on kaua üksteise loomingul silma peal hoidnud ja viimastel aastatel ka koos lavale sattunud.
 
Teineteise lugusid ja mõlemat inspireerinud pärimuslugusid mängides kasvas välja nende kahe ühine muusikaline kooslus.
 
Sündmus on kõigile tasuta!
 
Marit Oja,
Saue Kultuuri- ja Huvikeskuse kultuurijuht