« Tagasi

Lõviosas saavad objekti tööd tehtud aasta lõpuks

Tänaseks oleme valmis ehitanud juba enamuse kogu objekti mahust. Rajatud on kõik tunnelid ja uus suur Valingu viadukt. Kahjuks häiris 2021. aastal kehtinud linnurahu rajatiste ja teede õigeaegset valmimist ning kui algselt oli planeeritud liiklus uuele Valingu viaduktile suunata juulis, siis nüüd planeerime liikluse uuele teelõigule suunata septembri lõpuks. Liiklus suunatakse uuele lõigule alates Kanama liiklussõlmest.

Samal ajal avame ka uuesti Tule tänava Olerexi ristmiku ning paralleelselt läheb sulgemisele Vana-Keila maantee ots. Olerexi ristmik saab täies mahus valmis oktoobri lõpuks.

Teede asfaldi ülakihid ja markeerimine on samuti planeeritud oktoobrisse, kuna bituumeni saadavusega on mõningaid probleeme ja märkimisväärne on, et ülakiht vajab veidi teistsugust bituumenit.

Uuele teele on eri lõikudesse ette nähtud kahte tüüpi mürapiirded. Need, mis on teest eemal, saavad kenasti sel aastal valmis. Seevastu neid, mis suure maantee serva tulevad, saame ehitama hakata alles sügisel ja need valmivad 2024. aasta alguses. Põhjuseks on siingi materjalide kättesaadavus, millele lisandub omakorda suur hinnatõus.

Kokkuvõtteks võib siiski öelda, et suures plaanis valmib objekt sellel aastal ja peaaegu kõik piirangud saavad sellega ka läbi.

Alan Muruväli, projektijuht