Lugu sellest, kuidas Rõõmupallide rühm ööseks lasteaeda jäi

Kuidas teha nii, et lapsed veel jaanuarikuuski jõulupeo kordusesitust sooviksid?
 
Kui nüüd päris ausalt kõik algusest peale ära rääkida, siis Ääsmäe lasteaia Rõõmupallide rühma lapsed on harjunud õppe- ja kasvatustegevuste planeerimises kaasa rääkima. Ägedaid ideid neil jagub. Õpetajate ülesanne on välja mõelda, kuidas lennukad ideed ellu viia.
 
Jõuluöö ideeseemneke läks lendu juba kevadel, kui lastega sügiseks ideekorjet tegime. Läbivate soovidena kõlasid pidžaamapidu, öösel lasteaias magamine ja kino koos popkorniga.
 
Kosutav suvepuhkus, päike ja soe suvevihm toitsid ideed ning selleks ajaks, kui lapsed sügisel taas lasteaeda tulid, oligi mõte küps nagu eestimaine ladvaõun.
 
Otsustasime korraldada pidžaamajõuluöökino (loe: rühma jõulupidu pidžaamades koos kino, popkorni ja lasteaias ööbimisega). Ka meie maailma kõige ägedamatel emadel-isadel ei olnud midagi lastevaba õhtu vastu, nad toetasid meid igati.
 
Nii saabusidki Rõõmupallid 15. detsembri hommikul lasteaeda tavapärasest suurema varustusega. Padjad, kaisukad, hambaharjad ja muu - kahepäevaseks lasteaiamaratoniks vajalikku kraami kogunes üsna suur kuhi. 
 
Kui teistes rühmades tuled kustusid ja maja vaikseks jäi, siis meil alles trall algas.
 
Alustasime traditsioonilise jõulusöömaajaga. Laual eestlastele kohaselt kartul, hapukapsas, verivorst ja sült, vanemate kaasapakitud küpsetisi ja tervislikke ampse.
 
Kõht head-paremat täis, hüppasime pidžaamadesse ja ... Ei, me ei läinud magama.
 
Meieni jõudis hoopis info, et jõuluvana ei tulegi. Taat oli teel Eestisse kogemata laevakajutis raamatut lugedes tukkuma jäänud ja purjetas hoopis Rootsi poole.
 
Kus häda kõige suurem, seal abi IT-oskustest. Videosilla abil laulsime jõuluvana ärkvele ning lugesime luuletusi nagu kord ja kohus. Jõulumaagiat kasutades võlus unesegane taat meile kaks suurt kingikotti. Kingisadu jätkus jõululoteriiga, kus iga pilet võitis üllatuse.
 
Kinno pääses sel korral teki ja padjaga. Masin tootis piisavas koguses popkorni ja „Eia jõulud tondikakul" oli just see õige film meie jõuluõhtusse.
 
Kui te nüüd arvate, et filmi vaadates uni silma tikkus, eksite. Elevust jagus. Miks minna voodisse, kui pärast hambapesu saab õpetajatelt tulede ja viledega öödiskot nõuda. Lõpuks väikesed öölasteaedlased siiski väsisid. Õpetajad said 20 (võimalik, et neid oli rohkem) headöödkallit ja magus jõuluuni saabus kiiresti.
 
Vaatasime nohisevaid lapsi ja laia lumesadu akna taga. Endil südames tänulikkus ja rõõm, et kogu rühm oli meie viimasel ühisel jõulupeol koos. Aitäh, et kõik olid terved. Aitäh emad-isad, et meid usaldasite ja toetasite. Aitäh nende ägedate laste eest. Aga lapsed meenutavad meie jõuluööd siiani suure elevusega. See ongi õpetajatele kõige parem tänu. Just selle pärast me seda tööd teemegi!
 
Ääsmäe Rõõmupallise rühm korraldas pidžaamajõuluöökino. Fotod: Ääsmäe lasteaed
 
Kristel Maltis ja Ene Vetema
Ääsmäe lasteaia Rõõmupallide rühma õpetajad