Postiteenused toob koju personaalne kirjakandja

Vahetult lihavõttepühade eel kohtusid Saue valla ja Omniva esindajad, et vaadata üle piirkonna posti- ja pakiteenuste osutamine ning arutada edasisi arenguid.
 
Saue vallas töötab hetkel kolm postkontorit - Saue linnas, Laagris ja Riisiperes -  ning postipunkt Ruilas.
 
Neile on kirjade ja kaartide saatmisel abiks 12 postkasti üle valla. Pakiautomaate on vallas kuus: kaks Saue linnas, kaks Laagris, üks Turbas ja kõige uuem Haibas.
 
Saue vald on territooriumilt suur. Postkontor, pakiautomaat või postkast ei pruugi olla kodule lähedal.
 
Selleks, et postiteenus oleks valla elanikele hästi kättesaadav, pakub Omniva võimalust kutsuda postiteenusteks kirjakandja enda juurde koju või tööle.
 
Kutsu postiteenusteks kirjakanda enda juurde
Personaalse kirjakandja kutsumine on tasuta, kui elad lähimast postkontorist kaugemal kui 5 kilomeetrit. Mitte linnulennult, vaid ikka kohalikke teid mööda.
 
Sel juhul tuleb maksta ainult ostetavate postiteenuste eest. Kehtivad täpselt samad hinnad kui postiasutuses.
 
Kirjakandja müüb postmarke, ümbrikke või paneb kliendi eest kirjad ja pakid teele. Samuti saavad kliendid tasuda arveid, võtta vastu pakke ja kirju ning tellida ajalehti ja ajakirju.
 
Siinkohal on paslik märkida, et määrav on sinu elukoha kaugus postiasutusest, mitte töökoha kaugus. Näiteks. Elad Laitses, töötad Saue linnas – saad Sauele töö juurde tasuta kirjakandja tellida.
 
Personaalse kirjakandja tellimine on imelihtne
Kirjakandja kutsumiseks helista Omniva klienditeenindusse numbril 661 6616 või kirjuta www.omniva.ee/era/abiinfo/kirjakandja_tellimine.
 
Tellimuse kirjalikul vormistamisel tuleb märkida, mida soovid teha kirjakandja abil ja mis aadressil teenuse osutamist ootad.
 
Seejärel võtab klienditeenindaja ühendust ja lepib kokku teenindamise aja. Kirjakandja tuleb tellimust täitma üldjuhul juba järgmisel tööpäeval, aga mitte hiljem kui kahe tööpäeva jooksul ja saabub ajavahemikus kell 8-17.
 
Kui aga postiasutus on kodule lähemal kui 5 kilomeetrit, on kirjakandja koju tellimine tasuline. ja maksab sel juhul kuni 30-kilose saadetise puhul 5 eurot. 
 
Haiba pakiautomaat kogub populaarsust
Nii nagu üle Eesti, on ka Saue valla elanikud aktiivsed pakiautomaatide kasutajad. Saue vallas on kuus pakiautomaati.
 
Neist kaks asub Saue linnas ja kaks Laagri alevikus. Viies pakiautomaat on Turbas. Viimati, möödunud aasta lõpus paigaldatud uus Haiba pakiautomaat kogub populaarsust ja ootab pakisaatjaid-saajaid.
 
Huvi uute pakiautomaatide vastu on jätkuv ning kohtumisel arutasid Omniva ja valla esindajad, millised võiksid olla järgmised perspektiivsed pakiautomaatide asukohad Saue vallas. 
 
Täna veel on vara öelda, kas, kuidas või millal räägitu realiseerub, kuid sellest saab vallalehest varakult teada.
 
Lähiajal on fookuses posti- ja pakiteenuste üle vaatamine
Tegu oli esmase aruteluga, millel sai kaardistatud osutatavate teenuste hetkeseis ning arutatud võimalikke samme posti- ja pakiteenuste korraldamisel ning kohaldamisel piirkonna muutuvatele vajadustele sobivaks.
 
Saue vald on kiire arenguga. Elanikke lisandub osadesse piirkondadesse, osad piirkonnad vajavad senisest teistsugust lähenemist.
 
Omniva soovib olla piirkondades esindatud nii, et see vastaks elanike tegelikele vajadustele ja ootustele. Kohtumise järelkajasid ja võimalikke muudatusi teenuste parandamiseks, sh muutuva elanikkonna arvu ja paiknemisega seonduvalt, on plaanis tutvustada lähitulevikus, kui pilt on selgem.
 
Kuulda on, et Haiba kandi elanike rõõm pakiautomaadist on sama suur või suuremgi kui noormehel pildil. Foto: Omniva
 
Jaanika Kööp
Omniva postiasutuste Tallinn-Harju piirkonna juht