Raamatukogudes saab bingot mängida/lugeda

Raamatukogude aasta raames on tegevusi ja ettevõtmisi raamatukogudes mitmeid. Jaanuarikuus alustati kõigis Saue valla raamatukogudes raamatubingoga noortele ja täiskasvanutele.

Kultuuriministeerium on kuulutanud 2022. aasta raamatukogude aastaks.

Liina Valdre, raamatukogude teema-aasta projektijuht: „Raamatukogud on miski, mida sageli võetakse iseenesestmõistetavana. Me kõik oleme harjunud, et nad lihtsalt on olemas. Seega on väga tänuväärne, et alanud aasta toob raamatukogud oma murede ja rõõmudega avaliku tähelepanu keskmesse ning võimaldab ühiskonna ja kogukonna tasandil mõtestada lahti nende rolli. Raamatukogu on üks väheseid avalikke teenuseid, mis on igal pool Eestis seni veel kättesaadav, pakkudes ligipääsu ammendamatule kultuurivarale ja infole. Ja seda täiesti tasuta."

Teema-aasta avati 12. jaanuari keskpäeval Viljandimaal Tarvastu raamatukogus, mis on kõige kauem järjepidevalt tegutsenud rahvaraamatukogu Eestis. Siiski ei toimunud avamine vaid Tarvastus – üle Eesti alustasid raamatukogud raamatukogude aastat ettelugemisega ja seda kas raamatukogus kohapeal, sotsiaalmeedias või mujal.

Enam kui sajas raamatukogus loeti ette katkend kas mullusest enim laenutatud Eesti autori täiskasvanutele mõeldud ilukirjandusteosest, milleks on Mudlumi „Mitte ainult minu tädi Ellen" või lastekirjanduse kategoorias enim laenutatud Piret Raua raamatust „Tobias ja teine B".

Saue valla raamatukogude ettelugemisi näeb  raamatukogude FB-lehtedelt. Saue vallaraamatukogus Laagris luges Toomas Artma katkendi raamatust „Mitte ainult minu tädi Ellen", Riisipere raamatukogus Gaute Kivistik raamatust „Tobias ja teine B".

Sauevallakate raamatubingo

Jaanuarikuus alanud raamatubingos osaleja saab raamatukogust bingokaardi üheksa erineva teemaga, millele vastavad raamatud tuleb aasta jooksul läbi lugeda. Iga loetud teema läbimisel märgib raamatukoguhoidja osaleja bingokaardil vastava teema loetuks. Bingotaja saab täita loetud raamatu kohta sedeli, kus ta saab öelda, kas (ja miks) ta loetud raamatut teistele soovitab (või ei soovita). Kohustuslik see ei ole, kuid ootame ja loodame rohket tagasisidet loetud raamatute kohta!

Raamatubingotajate motivatsiooni turgutamiseks loosime neljal korral aastas osalejate vahel välja ka auhinnaraamatuid:

  • 23. aprillil 2022 (raamatu ja roosi päev) – loosis osalevad kõik bingolugejad, kellel 22. aprilliks on loetud vähemalt kolm teemat;
  • 9. augustil 2022 (raamatusõprade päev) – loosis osalevad kõik bingolugejad, kellel 8. augustiks on loetud vähemalt viis teemat;
  • 23. oktoobril 2022 (Eesti raamatu päev) – loosis osalevad kõik bingolugejad, kellel 22. oktoobriks on loetud vähemalt seitse teemat;
  • 14. jaanuaril 2023 (taliharjapäev) – loosis osalevad kõik bingolugejad, kellel 30. detsembriks on loetud kõik üheksa teemat.

 

OLE KURSIS

  • Raamatukogudes toimub alati palju põnevat – hoia pilk peal Saue valla raamatukogude kodulehel saueraamatukogud.ee ja raamatukogude FB-lehtedel, et olla kursis ja lüüa kaasa!
  • Üle-eestilisi tegevusi kajastab raamatukogude aasta teemaleht

Sille Ross, Saue vallaraamatukogu juhataja