« Tagasi

Rahulas selgusid koolisõidu sisemeistrid

15-aastane koolisõitja Maria Mägi Laagrist võitis koolisõidu sisemeistrivõistlustel olümpiasportlase Dina Ellermanni järel hõbemedali.
 
Saavutus on seetõttu haruldane, et ratsasport on eluaegne sport ja sellised tulemused tulevad pigem 30-40 aasta vanuses.
 
Maria on teadaolevalt kõige noorem Eesti sportlane, kes on koolisõidus Grand Prix klassis võistelnud. Ametlikult ei saa nii noorena täiskasvanute hulgas võistelda, sestap võistles Maria Grand Prix klassis Eesti ratsaspordi liidu eriloa alusel.
 
Tänavustel sisemeistrivõistlustel koolisõidus pälvis Maria aga lausa kolm medalit. Ta saavutas hõbeda nii seenioride kui juunioride klassis ning pronksi noorte vanuseklassis.
 
Seenioride klassis võistles Maria kogenud Ashwaniga, kellega koostöö on tal kestnud vähem kui aasta. Juunioride ja noorteklassis oli ta stardis Shampagna´ga, kellega nad on kõigile teada-tuntud edukas võistluspaar.
 
Foto: Seenioride klassis võistles Maria kogenud Ashwaniga, kellega koostöö on tal kestnud vähem kui aasta. Foto: erakogu