Riisipere noor ei pelga nuga käes hoida ega sibula hakkimise pisaraid

Riisipere noortetoas alustas oktoobris tegevust esimene päris huviring: 12-liikmeline punt kokandushuvilisi noori tegid algust kokandusringiga.

Riisipere noortetuba on Saue valla noortekatest ilmselt kõige söögi-köögi-lembelisem. Noorte valmistatud hõrgutised on kogukonna üritustel juba üsna tuntud, nad on oma kohvikut pidanud nii kohvikutepäeval kui laatadel. Lisaks levivad noortekeskuse sotsiaalmeediakanalites ahvatlevad toiduvalmistamise videod, pildid ja retseptid.

Ühine toiduvalmistamine liidab noori, arendab tiimitööd, hoiab eemale nutiseadmetest, arendab nii peenmotoorikat, loogilist mõtlemist, lihtsat arvutamist ja eelarvestamist kui ka funktsionaalset lugemist. Igal nädalal saavad noored katsetada põnevaid retsepte ja maitseid, õppida tundma erinevaid kultuure, etiketti ja lauakombeid. Lisaks kaasneb ühise kokkamisega ka ühine eduelamus. Kõike seda Riisipere noored kokandusringis igal esmaspäeval kogevadki.

Kokandusringi noored on lisaks toidu valmistamisele kaasatud ka retseptide koostamisse, tooraine varumisse ning nõuetekohasesse lauakatmisse. Kokandusringi kutsutakse aeg-ajalt ka erinevaid väliskülalisi, nt eelmine külaliskokk Avy, kes on päris Indiast, valmistas noortega maitsvat India toitu. Sellised kogemused muudavad noortetoa ruumi justkui peeneks restoraniks, kus iga viimnegi detail on arvutatud-kaalutud, täpselt sätitud ja valmistatud.

Kokandusringi eesmärk ongi panna noort inimest tundma end professionaalse kokana, kes saab hakkama endale iseseisvalt ka sellise toidu valmistamisega, mis ei ole vaid kiirnuudlid. Ta ei pelga nuga käes hoida ega sibula hakkimisest tulenevaid „õnnepisaraid", sest teab, et tulemus on vaeva väärt.

Kooskokkamiseni!

Anita Aboltõn, noortejuht

 

Vaata lisaks

TikTok: @sauevallanoortekad

FB: Riisipere Noored

IG: RiisipereNoored