« Tagasi

Saue Kergejõustikuklubi noored võitsid 11 medalit

10.-13. juulil toimusid Rakveres Eesti noorte meistrivõistlused kergejõustikus. Saue Kergejõustikuklubi noored võitsid kokku 11 medalit.
 
Noormeeste U18 vanuseklassi kettaheites võitis kuldmedali Hendrik Kookmaa tulemusega 52m 54cm. Lisaks võitis Hendrik odaviskes ja kuulitõukes hõbemedali tulemustega 54m 64cm ja 16m 22cm.
 
Nooremas vanuseklassis U14 võitsid meie noored kokku 8 medalit. Kuldmedali võitis tüdrukute kõrgushüppes Lisandra Häling 1m 54cm. Lisaks tuli Lisandra 80m tõkkejooksus pronksile tulemusega 12,70sek.
 
Tekla Kuusk võitis hõbemedali tüdrukute kuulitõukes ja kettaheites tulemustega 12.05m ja 29m 2cm. ning pronksmedali kõrgushüppes 1m 51cm.
 
Ryan Ivask võitis poiste kuulitõukes hõbemedali tulemusega 12m 54cm. Oliver Ojanurm  ja Kristofer Häling võitsid pronksmedali. Oliver teivashüppes ja Kristofer kolmikhüppes, vastavalt 2m 70cm ja 10m 68cm.
 
Saue noortel kergejõustiklastel on suureks probleemiks, et odaviset ja kettaheidet ei saa nad Saue staadionil treenida, kuna seal puudub kettaheitering ja odaviskesektor. Seetõttu tuleb treenida Tallinnas.
 
Hendrik Kookmaa jätkab alates septembrist treeninguid Audentese spordikoolis, kus on igati head treeningtingimused.
 
Fotol: Tüdrukute kõrgushüppe võitjad. Esikoha said võrdse tulemusega Lisandra Häling ja Diana Johanna Vanamb (Tartu Kalev), kolmas koht Tekla Kuusk. Foto: Eesti Kergejõustikuliit.
 
Allan Elerand
Saue Kergejõustikuklubi