Saue Riigigümnaasium alustab õppijate vastuvõttu uueks õppeaastaks

Saue Riigigümnaasium (SRG) ootab kandideerima kõiki motiveeritud ja head valikuterohket haridust väärtustavaid õpihimulisi noori. Sarnaselt eelmisele õppeaastale on kohti kuni 180 õppijale.
 
Põhikooli lõpetajad on kevade tulekuga otsimas vastuseid mitmele küsimusele. Kuhu minna õppima? Kas just Saue Riigigümnaasium on minu jaoks see õige? Kui rasked on põhikooli lõpueksamid?
 
Valla põhikoolide külastus 13.-17. veebruar
Neist esimesele kahele loodame abiks olla just meie. Sarnaselt eelmisele aastale külastame ka seekord kõiki Saue valla põhikoole. Teeme seda 13.-17. veebruaril - tutvustame kooli ja vastame kõikidele küsimustele.
 
Lisaks sellele toimuvad infotunnid nii koolimajas kui ka veebis kõikidele huvilistele.
Julgustame noori meiega otse ühendust võtma ja oma küsimustele vastuseid saama.
 
E-testid 1. aprillil
Erinevalt eelmisest õppeaastast seekordsed vastuvõtutestid enam paberil ei toimu. Harjumaa ja Tallinna (HarTa) riigigümnaasiumid korraldavad sel aastal ühist vastuvõttu, mis toimuvad e-testina 1. aprillil.
 
Kui eelmisel õppeaastal oli tung meie kooli väga suur ja välja jäid ka väga head õppijad, siis uuest õppeaastast leevendab gümnaasiumikohtade põuda kolm avatavat riigigümnaasiumit Tallinnas.
 
Kuidas on SRG esimene õppeaasta läinud?
Esimene aasta on täiesti uutel koolidel kõige keerulisem, sest kool on uus nii õppijatele kui ka töötajatele.
 
Kuidas ja kas harjutakse uue majaga? Kui keeruliseks saab olema kohanemine 11. ja 12. klassi noortele, kes tulid meile üle Saue Gümnaasiumist? Kuidas kohanevad kümnendikud? Millised saavad olema kooli traditsioonid ja üritused? Kuidas hakkab tööle uus koolimeeskond? Kuidas lähevad käima moodulid, valikained ja mentorsüsteem?
 
Neid küsimusi on tegelikult veel rohkemgi ja nendega ka tegeleme.
 
Hea meel on tõdeda, et meie koolis on kokku saanud inimesed, kes teadvustavad, kui tähenduslikku ja suure mõjuga tööd nad teevad.
 
Selle tõttu saan julgelt väita, et meie esimene poolaasta on läinud väga hästi.
 
Koolitöötajad panustavad väga palju, et meie noortel oleks hea olla ja et nad oleks toetatud.
Ka esimest perioodi kokkuvõtvad tagasisideküsitlused, mille leiab riigigümnaasiumi kodulehelt, näitasid, et liigume õiges suunas.
 
Õppijad olid väga rahul meie mentorsüsteemiga, kiitsid ka meie õpetajaid ja põnevaid mooduleid.
 
Oleme juba esimeste kuudega väga palju ära teinud, aga samas on ka väga palju tööd veel ees.
Ootame juba lähinädalail kõiki meie kooliga tutvuma.
 
 
 
Taavi Vilba
direktor