Saue Vallavolikogu esimehena jätkab Harry Pajundi, aseesimehed on Lavly Perling ja Eero Kaljuste

Saue Vallavolikogu valis 16. novembril teise koosseisu esimesel istungil volikogu esimehe ja aseesimehed.

Vallavolikogu esimeheks sai Harry Pajundi, kelle poolt hääletas 22 volikogu 26-st kohalolnud liikmest.

Volikogu  aseesimeesteks valiti Lavly Perling 19 ja Eero Kaljuste 22 poolthäälega. Tormi Tabor, kes seati volikogu aseesimehe kohale teise kandidaadina koos Lavly Perlinguga sai 6 poolthäält.

Harry Pajundi kandideeris volikokku Eesti Reformierakonna, Lavly Perling Isamaa erakonna ja Eero Kaljuste valimisliidu Koostöö - Meie vald ridades.

Harry Pajundi kuulub 2005. aastast Eesti Reformierakonda. Kohalike omavalitsuste volikogude valimistel on ta osutunud Saue Linnavolikokku valituks kolmel korral: 2005, 2009 ja 2013.

Perioodil 2010-2012 ja 2016-2017 töötas ta Saue linnapeana. Pärast 2017. aasta haldusreformi osutus ta valituks Saue Vallavolikokku ja juhtis seda aastatel 2017-2021.

Harry Pajundi on lõpetanud Tallinna Polütehnilise Instituudi masinaehituse erialal. Ta on LC Saue liige ja Saue Ettevõtete Liidu juhatuse esimees. Eraettevõtluses on ta juhtinud Saue EPT-d, Halttertek Service OY-d ja OÜ-d Bisontesolar. Täna on ta juhatuse liige Saue EPT-s ja OÜ-s Bisontesolar.

Harry Pajundi tänas pärast valituks osutumist usalduse eest kõiki volinikke, kes tema poolt hääletasid, ja lisas, et ühinemisjärgsed neli aastat olid tõsiseks katsumuseks, et erinevate volikogude töökultuurid ja traditsioonid ühtseks uueks kujundada.

„Järgmiseks neljaks aastaks võtame kaasa parima eelnenust ning loodetavasti saame näha tegusat volikogu, kus ükski ettepanek ei jää tähelepanuta ning kui mitte just kõik, siis vähemalt suurem osa, mis on arengukavas ja programmides esile toodud, saab ka ellu viidud," usub vastne volikogu esimees.

Lavly Perling on lõpetanud 1993 Hugo Treffneri Gümnaasiumi ja 1997 Tartu Ülikooli õigusteaduskonna.

Aastast 1996 on ta töötanud prokuratuuris erinevates piirkondades erinevatel ametikohtadel. 2014-2019 oli Lavly Perling EV riigi peaprokurör. 2020. aastast töötab ta Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskuse vahendusel ÜRO jaoks, nõustades Ukrainas prokuratuuri reformi.

Lavly Perling elab Sauel 2010. aastast. Ta on abielus, kolme lapse ema. EV president on teda autasustanud Valgetähe III klassi teenetemärgiga.

Isamaa erakonda kuulub Lavly Perling 2020. aasta veebruarist. Lavly tänab valijaid usalduse ja volinikke toetuse eest. „Nüüd tuleb anda oma panus, et Sauest saaks Eesti ägedaim vald," ütles ta.

Eero Kaljuste oli Saue Vallavolikogu aseesimees ka eelmisel valimisperioodil aastatel 2017-2021. Ta on Isamaa erakonna liige 2002. aastast. Saue Vallavolikogus on ta nüüdseks olnud juba viies koosseisus, aastast 2002 kuni tänini, sealhulgas volikogu aseesimees, aga ka majandus- ning haridus- ja kultuurikomisjoni esimees. Eraettevõtjana on Eero Kaljuste tegev teedeehituses ja turismi valdkonnas. Ta on LC Laagri asutaja president ning aktiivselt arendanud ühiskondliku elu Saue vallas ja Vanamõisa külas.

Saue vallas sündis 3. novembril valimisliidu Koostöö - Meie vald, Eesti Reformierakonna ja IRL-i koalitsioon. 27-liikmelises volikogus on valimisliidul Koostöö - Meie vald 11 kohta, Eesti Reformierakonnal viis ja Isamaa erakonnal neli kohta. Ülejäänud seitse kohta volikogus jagunevad erakonna Eesti 200 (4) ja EKRE (3) vahel.

Koalitsioonileping on leitav sauevald.ee/et/koalitsioonileping.

Saue Vallavolikogu. Fotod: Sirje Piirsoo