Segakoori esimene kümme

Kevadkontserdil Ääsmäe külamajas istus kuulajate seas hulganisti neidki, kes varemalt kooris laulnud - Saue Segakoor tähistas hiljaaegu esimest kümmet tegutsemisaastat.
 
Kümne aasta sisse on mahtunud kaks üldlaulupidu, Saue Sõled, segakooride laulupäevad, erinevad folklooripeod üle Harjumaa, Euroopa kantaat ja mõndagi veel ehk kõik üheslaulmised Eestis, kuhu täiskasvanute koorid oodatud on.
 
Siis veel jõulukontserdid koos poiste ja noorte meestega, kevadkontserdid, võistulaulmised, sõpruskohtumised ja eriprojektid, Eesti kultuuri päevad lätlastega siin- ja sealpool piiri, unustamatud kooslaulmised itaallastega Montemarcianost või festival Ungaris. Laulmist ikka jagub!
 
Alguse sai kõik aga poistekooride vanematest ja nende sõpradest, kes hirmsasti laulma kibelesid. Sest kaua sa ikka vaid poisse tagant utsitad ning neile kõigis laagrites ja väljasõitudel ja esinemistel abiks oled, kui helin rinna sees kangesti heliseb.
 
Mõned pikemad telefoniarutelud sellele ju eelnesid, aga septembris 2011 tekkis sotsiaalmeediasse konto nimega Saue Segakoor (alias Elviira Alamaa), kes hakkas aktiivselt laulvaid sauekaid kokku kutsuma. Kusjuures naislauljatel oli kohustus mõni viisipidajast mees kaasa haarata, olgu või naabrimees.
 
Esimesse lauluproovi kogunes 15 lauluisulist, liitujaid oli veelgi. Enam-vähem püsiv koosseis kujunes välja oktoobri lõpuks. Algusest peale ja kuni tänaseni on segakoori dirigent olnud Elviira Alamaa. Ja ehkki me tol esimesel korral pusisime laulda Tõnis Mäe laulu „Ilus oled isamaa", asusime peagi jõululaulude kallale. Seda enam, et kaks esimest kontserdikutset olid olemas juba enne esimest proovi.
 
Tänaseks on esimese aasta lauljaid alles kümne ringis, aga koor ise on ligi kolm korda suurem. Kusjuures praegune koosseis pole kõige rohkearvulisem – piiranguaastad ja Zoomi-proovid on mõjutanud meidki.
 
Sellele vaatamata oleme kõik kavandatu ellu viinud: jõulukontserdid, laululaagrid, kevadkontserdid (mida võib täiesti vabalt ka sügisel teha).
 
Tänavu astusime üles veel vabariigi aastapäeva tähistamisel Saue linnas, laulsime Saue Sõlel, olime segakooride laulupäeval Pärnus, salvestasime koos poiste- ja noorte meeste kooriga Enn Võrgu (sõnad Martin Lipp) laulu „Eesti lipp" ning pidasime sünnipäeva.
 
Kus on, sinna mahub ikka juurde – kõik lauluisulised on segakoori ridadesse alati oodatud. Selleks pole vaja olla ei poistekoori lapsevanem ega pika kogemusega koorilaulja: piisab soovist kokku kõlada, valmidusest selle nimel harjutada ja vastupidavusest iganädalaselt proovis käia. Hea tuju ja kokkuhoidev seltskond on alati ootamas!
 
Foto: Erik Riikoja
 
Evelin Povel
Saue Segakoor