SEL-il on Vanamõisa kevadlaadal oma messiala

Saue Ettevõtete Liidul (SEL) on selle aasta algusest uus juhatus, kelle eestvedamisel pärast pikki aastaid, õigemini isegi aastakümneid, kui ajas tagasi vaadata, tuleb Vanamõisa kevadlaadale messiala, kus osa valla ettevõtteid ühtse meeskonnana tutvustavad, mida nad toodavad, ja räägivad endist kui piirkondlikest tööandjatest.
 
Kõigele sellele heidab valgust liidu juhatuse liige Magnus Mägedi.
 
Liidu tegemistega oled kursis nende kodulehe www.saueel.ee vahendusel.
 
Kuidas teil tekkis mõte laadal oma messialaga välja tulla?
Liidu liikmete poolt aasta alguses valitud uus juhatus on mitmeid kordi kokku saanud ja arutanud tulevikuteemadel, kuidas kohalikke ettevõtteid rohkem koondada ja ühendada. Üks hea mõte oli ühiste ürituste korraldamine.
Et varasemaltki on Saue linnas olnud ettevõtluspäevad või päev, nüüd juba vist viimane ligi 10 aastat tagasi, arvasime, et miks mitte sarnast ettevõtmist taaselustada.
Liidu liikmete küsitluse tagasisidegi andis kinnituse ühisürituste korraldamisele ja kord aastas toimuvale ettevõtluspäevale.
Arvasime, et esialgu on mõistlik selline päev korraldada mõne teise Saue valla üritusega koos. Nii tekkiski mõte osaleda 30. aprillist kuni 1. maini Vanamõisa kevadlaadal ja teha sinna eraldi messiala valla ettevõtetele.
Messialal saame müüa ja tutvustada omi tooteid ja teenuseid, suhelda klientide ja koostööpartneritega ning promoda siinseid ettevõtteid kui piirkondlikke tööandjaid.
Mitmed liidu liikmed on varasemalt Vanamõisa kevadlaadal väljas olnud ja näinud selle kasu ettevõttele, sest kevadlaadal käib igal aastal tuhandeid inimesi. Nii tahtsime liidu egiidi all tänavu kõikidele seda võimalust pakkuda.
Kevadlaat toimub enne kiire (töö)hooaja algust ja see ajastuski on paljude ettevõtete jaoks oluline. 
 
Millised ettevõtted rahva ette astuvad?
Lõplikult on sellele küsimusele praegu väga raske vastata. Ettevõtlusmessile registreerumine veel käib, aga juba on end kirja pannud seitse ettevõtet: grillikaubamaja Gardek OÜ, masinaehitusettevõte Sami AS, metallkonstruktsioonide valmistaja Saumet Service OÜ, tõste- ja veoteenuseid ning renditehnikat pakkuv Arula Veod OÜ, erinevaid ehitusteenuseid pakkuv ja ehitusmaterjale müüv Kalsep OÜ, piimatoodete mahetootja Saidafarm OÜ ning isegi skulptuure ja kunstiteosed eksponeeriv SkulptuuriGalerii OÜ.
Kindlasti on messialale oodatud kõik Saue valla ettevõtted, isegi kui nad ei ole liidu liikmed. Soovi korral saab lisateavet ja messialale registreerida telefonil 5330 9142 ja e-postil kersti@caravanpark.ee.
 
Milliseid tooteid-teenuseid saab uudistama-proovima tulla?
Võiks öelda, et messialal on väga erinevaid tooteid-teenuseid.
Grillikaubamaja Gardek müüb erinevaid grille ja grillimisega seonduvat. Nad plaanivad kohapeal teha demo, et huvilistele otse grillilt suus sulavaid suupisteid pakkuda. Nende tootevalikust leiab ka soojuskiirgureid.
Sami Masinakeskuse pakutavad Avant laadurid ei vaja väga palju tutvustamist. Oma ala spetsialistid teavad, et need on maailma parimad mitmeotstarbelised laadurid, millele pakutakse rohkem kui 200 lisaseadet.
Saumet Service on väljas ühe 2x5-meetrise kerghaagisega. Lisaks on nad valmis pakkuma erinevaid metallkonstruktsioone loomakasvatajatele, aga ka tööstustele ja ehitajatele.
Arula Veod toob kohale kaks kõige uuemat raskeveokit, millega saab klientidele pakkuda erinevaid tõste- ja veoteenuseid. Neilt saab laadal tellida puistematerjale koos kohaletoomisega: muld, liiv, turvas, multš jne.
Kalsep on kohal oma tehnikaga, millega teostab erinevaid ehitusteenuseid, sealhulgas teede ja välistrasside ehitus, haljastus- ning kõikvõimalikud pinnase- ja kaevetööd.
Saidafarmi piimatooteid leiab paljudest toidupoodidest, kuid iga päev ei ole võimalik kohtuda ja küsimusi esitada otse tootjale. Kindlasti saab laadal maitsta ja kaasa osta Saidafarmi erinevaid mahetooteid: kohupiimad, kohupiimakreemid, juustud, juustukrõpsud ja jogurtid. SkulptuuriGalerii alale on teretulnud kõik, kellel huvi skulptori ja kunstniku Tauno Kangro teoste vastu.
Loodetavasti lisandub siia nimekirja veel huvitavaid ettevõtteid ja kevadlaada ettevõtlusmessiala külalised saavad meeldiva üllatuse osaliseks.
 
Saue ettevõtetel on alatasa puudus tööjõust. Jagate messialal infot ka vabadest töökohtadest?
Nagu juba eelnevalt mainisin, on ettevõtetel kevadlaadal end võimalus laiemalt tutvustada piirkondlike tööandjatena, reklaamides kas või vabu töökohti.
Organisatsioonina loodab SEV kohalikus elus uuesti pildile tulla ja läbi selliste ühistegevuste ühtlasi uusi liikmeid leida.
Kui teisedki ettevõtjad näevad, et liit on aktiivne ja tegutseb erinevates suundades, on nendelgi suurem huvi meie liikmeskonnaga ühineda.
 
Sirje Piirsoo
sirje.piirsoo@sauevald.ee