« Tagasi

Tony Luts lõpetas mototriali hooaja edukalt

Saue valla sportlane Tony Luts saavutas Läti meistrivõistlustel mototrialis 2022 hooaja kokkuvõttes 3. koha.
 
Tony on tegelenud spordialaga kaks hooaega, nagu ka tema noorem vend Rico ja isa Martin. Mehed sõidavad MC Panter Motosport klubi all.
 
Sel aastal osalesid nad Eesti karikavõistlustel ja Läti meistrivõistluste täis hooaja.
 
Tony tänavusteks saavutusteks oma klassis oli Eesti karikavõistluse hooaja kokkuvõttes 2. koht ja Läti meistrivõistluste hooaja kokkuvõttes 3. koht.
 
Milline ala on mototrial?
Trial on oma olemuselt toimetulek looduslike või tehislike takistustega, ilma et peaks tsikkel käekõrval või seljas takistusi läbima. Olgu see siis mägi, teel olev palk või kivi, järsud kurvid tõusudel-laskumistel või kõik muu, mis segab gaas põhjas kihutamist.
 
Takistuste ületamine või läbimine eeldab sõitjalt oluliselt suuremat tasakaalu ja tsiklitunnetust, kui mistahes teine motoala. Palju tuleb tööd teha kehaga ja seetõttu on nii mõnigi kutsunud trialit „ballett mootorrattal".
 
Nagu igal spordialal, tuleb ka triali harrastust alustada lihtsate, kuid vajalike elementide ja sõiduvõtete harjutamisest. Kui läheduses pole mägesid või karjääre, ei tasu masenduda: algust tehakse siledal-tasasel maapinnal ja minnakse siis edasi keerulisemate elementide õppimisega. 
 
Tony Luts saavutas Läti meistrivõistlustel mototrialis 2022 hooaja kokkuvõttes 3. koha.
 
Trial on oma olemuselt toimetulek looduslike või tehislike takistustega. Fotod: erakogu