« Tagasi

Tööd alustas kaks uhiuut haridusmaja: Saue riigigümnaasium ja Kotka lasteaed

 

Saue riigigümnaasiumi moto „Meie anname suuna, raja valid sina"

31. augustil avati vastvalminud koolimaja Laagris - Saue riigigümnaasium. Nagu ikka peeti kõnesid, oldi pidulikud, unistati tulevikust. Kool koosneb kahest hoonest, koolimajast ja spordihoonest, mis on põneva disainilahendusega galeriiga ühendatud. Koolis alustas 322 noort oma gümnaasiumiteed. Meeskonnas on esimesel tegutsemisaastal 31 inimest.

Noored saavad valida kuue mooduli vahel: disain, loodus, kultuur ja loominguline eneseväljendus, majandus ja ettevõtlus, joonestamine (koostöös TalTechiga), tervis ja sport.

„Õppekava loomisel on õpilasel suur roll, sest oma õpitee paneb ta kokku oma huvidest lähtuvatest moodulitest ja valikainetest. Soovime, et meie gümnaasiumi lõpetaks ennast juhtiv õpilane, kes 12. klassi lõpuks teaks oma järgmiseid õpingu- või karjäärialaseid otsuseid," ütles koolidirektor Taavi Vilba.

Vaata lisaks: https://srg.edu.ee/.

 

Kotka lasteaia moto „Pesapaik, mis tõstab sind kõrgele"

Teise värskelt valminud haridusmajana alustas tööd Kotka lasteaed Alliku külas. Avati kaks tavarühma 3–4-aastastele lastele ja üks erituge vajavate laste rühm. Lasteaias on kokku 14 töötajat, neist üle poole on pärit Alliku külast. Peaaegu nagu Alliku küla bänd.

Lasteaia slogan mis on ühtlasi ka missioon - „Pesapaik, mis tõstab sind kõrgele" - tähendab õpetajaskonna jaoks seda, et kõikide, nii laste, lapsevanemate kui ka meeskonna jaoks on Kotka lasteaias turvaline ja toetav keskkond, mis aitab kasvada kõrgustesse.

„Meie väärtused - aeg, ausus, julgus, loovus, koostöö, aktsepteerimine - tähendavad meile seda, et meil on üksteise jaoks aega, anname lastele aega süveneda ja korrata, me võtame julgelt aega asju mõtestada ja üksteist kuulata. Samuti on meile oluline aktsepteerida ennast ja teisi, et oleks olemas loovus ja koostöö," ütleb lasteaia direktor Merle Toompark.

Kotka lasteaia teevad eriliseks rühmanimedest alguse saanud tegelased, kes nüüd on lasteaias hakanud oma elu elama. Need on Laulev Liiv, Sillerdav Sammal, Naerev Kuu, Lennukas Allikas, Helde Täht, Tantsiv Kivi, Särav Sulg ja Lustiv Pilv.

Vaata lisaks: www.kotkalasteaed.ee.