Uuest aastast muutuvad Elroni rongipiletite hinnad

Elron teatas, et alates 1. jaanuarist 2022 tõusevad rongipiletite hinnad keskmiselt 9,5%. Hinnatõus on tingitud diislikütuse ja elektrihinna tõusust, aga ka infrastruktuuritasude kallinemisest. Viimati tõsteti rongipiletite hindu 2019. aasta augustis. 
 
Rongipiletite hinnad on püsinud senisel tasemel üle kahe aasta. Vahepealse ajaga on sisendite hinnad märkimisväärselt kasvanud. 2022. aasta prognoositavad kulud energiale ehk elektri- ja diislikütustele on võrreldes 2020. aastaga 45% mis on 2,5 miljonit eurot suuremad ning raudtee kasutamise ehk infrastruktuuri tasud 16% ehk üle 3 miljoni euro enam. 
 
Riigi dotatsioon Elroni tegevuskuludeks on järgmisel aastal 30 miljonit eurot. Aastaga kasvab see 2,6 miljonit eurot, mis aga ei kata täielikult sisendite kallinemist. 
 
Pileti hind linna lähiliikluses suureneb 10-40 senti ning pikematel liinidel keskmiselt ühe euro võrra. Ekspressrongides kehtinud nõudluspõhine hinnastamine jätkub ehk soodsamad piletihinnad on vähem sõidetavatel väljumisaegadel. 
 
Seega on rongist ostes näiteks Tallinna-Rapla või Tallinna-Aegviigu ehk nelja tsooni pileti maksimaalseks uueks hinnaks praeguse 3,4 euro asemel 3,7 eurot ning Tallinna-Tartu ekspressliinil senise 12,5 euro asemel 13,6 eurot. Kehtima jäävad ka piletisoodustused ehk näiteks veebist ette ostetud pilet on kuni 15% soodsam ja rongi piletimasinast ostes 10% soodsam, kui pileti ostmine rongist klienditeenindajalt.
 
2022. aasta esimeses kvartalis on Elronil plaanis hoida üleriiklikult rongide sõiduplaanide senist  mahtu ning alates teisest kvartalist liiklussagedust mõnevõrra tõsta.