« Tagasi

Väärikad jätkavad nooruslikult

Saue Sotsiaalkeskuse (päevakeskuse) ringide selle aasta lõpupidu toimus juunikuu teisel nädalal Saue Noortekeskuse saalis. Meie eakad nägid välja nooruslikud, ilusad ja loomulikult väärikad.

Selleks, et möödunud aasta, aga ka eelnevate aastate tegemised kõigile hästi nähtavad ja kuuldavad oleksid, tegi iga päevakeskuse ringi liige parajas doosis ettevalmistusi. Eelproove tehti isegi veel viimastel päevadel enne etteasteid.

Peo sissejuhatuseks soovis meie sotsiaalkeskuse juht Raivo Piiritalo, et meil tuleks sama ilus suvi nagu lapsepõlves koolivaheajal. Kõik on ju elevil: loomulikult tuleb ikka ja jälle lapsepõlv meelde.

Nagu kooliski, algab ringide tegevus septembris, kuid selleks ettevalmistused juba käivad: koos ringijuhtidega ja sotsiaalkeskuse töötajatega propageerime ringide ja klubide tegevusi. Soovime kaasata tegemistesse uusi inimesi.

Armas eakas, kui tunned, et tahad ka sotsiaalkeskuse ringidesse või klubidesse tulla, võta julgelt ühendust sotsiaalkeskusega. Infot ringide kohta leiab ka sotsiaalkeskuse kodulehelt.

Järgnesid kõikide peost osa võtnud ringide ja klubide etteasted

Konferansjee oli meie Virge Karu, kes juhatas ringide etteasted sisse lausa luulevormis.

Esimene esineja oli ansambel Rukkilill Tõnu Kangroni juhendamisel.

Ansambli aktiivne liige Tiiu Kuuskme selgitas, et laulu „ On kevad tulnud taas" autor on Raimond Valgre, kelle sünnist möödub 110 aastat. Helilooja sünnikoht on Saue vallas Riisiperes. Meie ansambli helisev laul kõlas suurepäraselt.

Järgmiseks tantsisid meie ette tõelised senjoriitad oma valgetes seelikutes ja imelistes valgetes kübarakestes. Ringi juhendab särtsakas Mare Rebane, kelle juhtimisel korraldati maikuus üle harjumaaline seeniortantsijate pidu. Kaunis muusika ja graatsiliselt liikuvad prouad pakkusid köitva vaatepildi.

Inglise keele harrastajate klubi leidis, et õpetada on suur rõõm. Nad korraldasid miniviktoriini Briti uue kuninga Charlesi 6. mail toimunud kroonimise auks. Kolm kõige õigemini vastanud võistkonda said inglisepärased auhinnad – inglise teepakid. Küsimused olid vaimukad ja vastused veelgi vaimukamad. Inglise keele õpetaja on Mare Kala, kes kiidab oma õpilasi. Samaga vastavad ka õppijad.

Qigong (hiina tervisevõimlemine) astus meie ette rahuliku muusikaga ja veel rahulikemate liigutuste ja hingamisega. Pärast kirgi kütnud miniviktoriini mõjus etteaste eriti rahustavalt. Seda võimlemist juhendab Juta Koort ja ringi liikmed armastavad valitud võimlemisstiili nii, et ei raatsi suvelgi sellest puhata. Sellesse ringi saate juba suvel tulla.

Raamatuklubi ja kohvikuklubi tegemisi tutvustas aktiivne klubijuht Elina Mägi. Ta esitas Artur Alliksaare luuletuse „Ei ole paremaid ega halvemaid aegu…". Raamatuklubis tähistati ka Alliksaare 100. sünniaastapäeva.

Kord kuus kooskäiv kohvikuklubi ei piirdu vaid kohvi joomisega. Alati on mingid teemad, millest kohvilauas rääkida, miniviktoriinidki on populaarsed. Toredad on olnud kohvikuklubi väljasõidud erinevatesse päriskohvikutesse.

Käsitööring Lõngakera tuli välja „lõngakeralt keritud paelaga", millel olid iga kerija erinevad käsitööd. Käsitööringi eesotsas on väsimatu käsitöömeister Viive Ehrberg.

Käsitööring on ringidest kõige kauem koos käinud. Ringi kevad- ja jõulunäitused on imekaunid. Kui tunned, et näputöö huvitab, tule meie käsitööringi, saad õpetust mitmel moel kas kudumise, heegeldamise või tikkimise alal.

Eelmise aasta lõpul lisandus üks uus ring - Zumbatants eakatele. Kaunid ladina rütmid, samba, rumba ja teised ladina tantsusammud on kohandatud eakatele.

See tantsustiil on lõbus ja jõukohane isegi meie väärikas eas daamidele. Juhendaja on noor ja särtsakas, oma ala hästi tundev Tiina Kullamaa. Aplaus talle, et juhendab meie nooruslikke tantsijaid. Mõttekoht - ehk leidub teie hulgas ladina-ameerika tantsude huvilisi. Tulge!

Saksa keele klubi on küll väike, aga tegus. Eestvedajad on Ann Kalamees ja Mall Laur.

Juba mitu päeva enne pidu käisid nad sotsiaalkeskuses ringi suurte kottidega, millel olid huvitavad sildid nii saksa kui ka eesti keeles. Peol tuli välja, et neis kottides oli mitmesugust varandust. Esitati saksa rahvajutust tehtud etendus, kus saime teada nii mõnegi saksa keele sõna ja väljendi. Oli põnev! Ka see väike ring tahaks täiendust.

Veel üks võimlemise liik – toolivõimlemine või tervisevõimlemine.

Ringi liikmed püüdsid juba peo algul tähelepanu kollaste T- särkidega, kus seisis ajalooline nimi SAUE PÄEVAKESKUS. Võimeldi toolidel istudes, käes limonaadipudelid (vist raskuseks).

Ka võimeldes võib vaatajatele-kuulajatele head nalja teha! Lõpuks tuli välja, et võimlejad oskavad ka tantsida. Elu ilusaim tants on tinna… Mis te nüüd arvate? Rahvas laulis tantsijatele kaasa. Seda toredat ringi juhendab pikki aastaid väsimatu Elena Kalbus. Aitäh! See on üks ringidest, kuhu on tulnud viimasel ajal juurde uusi liikmeid, aga vabu kohti on veel!

Ja nüüd siis näitering, uhke nimega Saue Seeniorteater. Kõigepealt esitas humoorika loo elust endast näiteringi liige, sekretär, tähtsate asjade üleskirjutaja Mare Kask.

Seejärel näidati jupikesi ülesvõetud etendusest „Mitu muinasjuttu koos, ehk inimene leiab sõbra või neli naist ja üks mees". See on selle aasta suurlavastus koos ansambliga Rukkilill. Tervet näidendit on võimalik vaadata Saue Sotsiaalkeskuse kodulehel.

Seeniorteatri juhendaja on tuntud näitleja ja lavastaja Rednar Annus. Tore, et ta tahab väärikas eas inimestele kaunist näitlemise kunsti õpetada! No, sina, kes sa tahaksid ka lavale saada, tule julgesti septembrist näiteringi. Loodame, et ka meeste seas on selliseid näitlemishuvilisi.

Meie kolmas keeleklubi on soome keele klubi. Seda klubi juhendab Juha Väliaho, kelle emakeel ongi soome keel. Selles klubis armastatakse lisaks soome keele rääkimisele ka laulda, sest kitarril saadab õpetaja Juha ise. No ja lauldes pidi võõrkeel lihtsamalt külge hakkama. Jõudu, Juha, ja loodame, et ka sellesse klubisse tuleb uuel õppeaastal huvilisi juurde.

Viimased esinejad olid lauluklubi Metsalilled ja ansambel Rukkilill.

Metsalilled on koos käinud 20 aastat, sellest päevakeskuses 10 aastat. Lauldakse oma rõõmuks ilusaid laule oma noorusajast ja ka mõningaid praeguseid ilusaid laule, millel head sõnad ja meeldejääv viis. Ka lauluklubisse on oodatud uued liikmed ehkki meid on juba päris palju, kuid sotsiaalkeskuse saali mahub veelgi lauluhuvilisi. Ringi saab ilma katseteta. Juhendaja on meil elukutseline lauluõpetaja Piret Kuld, kes vaatamata pingelisele töögraafikule ikkagi meid kord kuus juhendab. Seekord esitati eakohane laul „Aeg annab kõik ja kõik ta võtab ka."!

Viimane laul oli kooslaul Rukkilillega „Saue valss". Seda laulu võiks teada ja uhkelt laulda iga sauelane.

Kahjuks iga pidu saab kord otsa. Kõikidel ringidel ja klubidel olid huvitavad ja meeleolukad etteasted. Aitäh ringide liikmetele ja juhtidele kõige selle südamest tuleva pakutu eest! Samuti täname noortekeskuse töötajaid, kes panid oma käe alla, et meie pidu õnnestuks. Siinkohal täname eriti noortekeskuse tehnikameest Markust, kes ei ole meie pildis esmakordselt nähtaval.

Pärast etteasteid istuti laudades, lasti kõigel kaasatoodul hea maitsta, vesteldi veel omavahel ja teiste ringide laudkondadega.

Kõigile rahulikku ja päikselist suve! Natuke vihma ka, et põud ei tuleks kimbutama.

Saue Sotsiaalkeskus

Saue Sotsiaalkeskus on Saue valla elanikele sotsiaalteenuseid osutav ning vaba aja veetmise võimalusi pakkuv Saue Vallavalitsuse hallatav asutus.

Aadress: Tule 7, Saue linn 76505, Saue vald, Harju maakond

Telefon: 659 5070

Lahtiolekuajad: E 8.00 - 18.00; T, K, N 8.00 - 16.00; R 8.00 - 14.00

 

Saue valss

Jaan Rand

Eemal suurlinna mürast ja melust,

Saue vaikuses kodu on mul.

Rõõmu tunnen siin looduse ilust ja rahust,

mis lummanud mind.

Refrään

Saue mind võlund,

mu rahu ja rõõmude linn.

Sauel mul kodu,

ei iialgi jäta mina sind.

Sauel kevad toob õitemere.

uhkeis õites kirss, sirel ja toom,

rõõmuhõiskeis laulab linnupere,

kõikjal sireli, toome aroom.

Refrään

Varju annavad suvises soojas

taartammik ja pargid, alleed.

Kaunis päikesetõus ja loojang,

ilmad kaunimad Sauel on need!

Refrään

Talvel lumised pargid ja aasad,

puudel härmatand kroonid on peas.

Sauel kutsuvad siis suusarajad,

talverõõmusid nautima peab.

Refrään

Kui sind maailma ilu on räsind,

otsid hingele lohutust sa.

Süda Sauele tulla siis käsib,

Sauel rahu sa tagasi saad.

Refrään

Fotol: Nagu kooliski, algab sotsiaalkeskuse ringide tegevus septembris, kuid selleks ettevalmistused juba käivad. Foto: Raivo Piiritalo

Margit Tilk