« Tagasi

VI Eesti Verivorsti Pidu toimub Sauel

Verivorstisõpradel tasub 26. novembril sammud Sauele sättida. Grilliakadeemia peoplatsil ja Grilliakadeemias aadressil Tule 10 leiab kell 11-16.30 aset järjekorras kuues Eesti Verivorsti Pidu, et tutvustada sel hooajal poodides saadaolevaid verivorste, mille valik on suur, ja populariseerida talvel grillimist.
 
Peol küpsetatavaid vorste saab maitsta tasuta, et poodi minnes oleks teada, millist vorsti osta. Lisaks on proovimiseks teisigi talvehooaja toidutooteid: kastmeid, salateid, jooke ja pagaritooteid, mis verivorstide juurde hästi sobivad.
 
Eesti Verivorsti Pidu korraldab Eesti Grilliliit koostöös Sauel asuva Grillikaubamajaga. Päevajuht on liidu asutajaliige Auris Rätsep.
 
Esimene Eesti Verivorsti Pidu toimus 2016. aastal Tallinnas koostöös Järve Keskusega ja selle avasid kokad Angeilca Udeküll ja Priit Toomits.
 
Peo eesmärk on aegade algusest olnud sama – tutvustada Eesti verivorstitooteid, mida sel hooajal poodidest osta saab, ja populariseerida talvel grillimist.
 
Pärast koroonast tingitud pausi leidis verivorsti pidu uue asukoha Sauel Grillikaubamaja esisel platsil.
 
Eesti Verivorsti Peo Sauele „maaletooja" on siinsamas tegutsev Grillikaubamaja, kes lisaks põhitegevusele on aktiivne Eesti grillikultuuri edendaja üle kogu riigi.
 
Eelmisel aastal võttis Grillikaubamaja esimest korda osa verivorsti peo korraldamisest ja kuna sauelastele pidu väga meeldis, langes ühine otsus, et sellest võiks saada kena traditsioon.
 
Grillikaubamaja hoone ees on heas asukohas keset Sauet suur parkla, mis sobib peo korraldamiseks suurepäraselt. Lisaks on Grillikaubamajas suurepärane Grilliakadeemia ruum, kus saab sobivaid koolitusi läbi viia.
 
Peol on degusteerimiseks tasuta Eesti verivorste ja -käkke ning nende juurde sobilikke talvetooteid. TEKO pedagoog Kristi Tiido õpetab peo alguses Grilliakadeemias verivorste valmistama ja suure degustatsioonipäeva lõpus on Grilliakadeemias traditsioonilised Eesti meistrivõistlused verivorstide toppimises. Peo ajakava on leitav lehel .www.verivorst.ee.
 
Eesti Verivorsti Peole on oodatud kõik, kes peavad lugu Eesti verivorstidest ja –käkkidest ning soovivad saada maitseteadmisi sellest, milliseid talvetooteid tasub sel aastal poest osta.
 
Lisaks saab palju teadmisi grillimise kohta üldiselt ja küsida nõu spetsialistidelt, milline grillimasin kõige sobivam on.
 
Loomulikult on oodatud kõik lapsed, sest muheda kavaga astuvad ülesse Liipa Talu Jõulumaa jõuluvana Engelberth ja päkapikud. Sissepääs peole on tasuta.
 
Artiklit ilmestavad fotod eelmise aasta verivorstipeost Sauel.
 
Grillikaubamaja ja Grilliakadeemia
Grillikaubamaja on Sauel Tule 10 tegutsev pereettevõte, mille suureks kireks on söögi tegemine ja seda eriti grillil või suitsuahjus.
 
Tehes ise süüa erinevatel grillimasinatel, on sellest johtuvalt Grillikaubamaja valikus vaid maailma paremikku kuuluvad tooted.
 
Lisaks grillidele ja suitsuahjudele on valikus erinevad tarvikud, maitseandjad, matkamiseks vajalikku kraami jpm. Nagu ütleb Grillikaubamaja slogangi, et võta aega nautimiseks, leiab kaubamajast tõesti kõik vajaliku selleks.
 
Grilliakadeemia on Grillikaubamajas asuv suur ja uhke õppeklass, kus toimuvad erinevad üritused, sh toiduteemalised koolitused. Ruumi on võimalik erinevateks sündmusteks broneerida.
 
 
 
 
Fotod: Indra Rüüt, Aleksander Kuruson