Näitused Saue vallas

Matti Pärki akrüüli-, söe- ja pastellitehnikas joonistused Riisipere kultuurimajas

Illustraator ja kunstnik Matti Pärk (1945) on ühtlasi ka Eesti Kunstiakadeemia legendaarne õppejõud. Tema jõulised ja abstraktsed joonistused võivad tunduda esialgu automatistlikud, kuid ta on ise öelnud, et töötab teadlikult ja mõistusepäraselt lõpptulemust ette teades. Tihti on tema tööd katse vabaneda pingest, mis tekkinud näiteks negatiivsetest uudistest ja ühiskondlikest sündmustest, seega on teosed pisut nagu ka avalikustatud teraapiasessiooni dokumendid.
Riisipere kultuurimajas on Matti Pärki akrüüli-, söe- ja pastellitehnikas joonistused eksponeeritud samas ruumis tema kunagise skulptuuriõpetaja Aulin Rimmi vaskkohrutustehnikas valminud tööga „Tants läbi põlvkondade" samas saalis. 
Näitus jääb avatuks maikuu lõpuni.

Aita Kivi "Pildile püütud hetked"" Riisipere raamatukogus

Aita Kivi on kirjanik ja ajakirjanik, alates septembrist 2019 ajakirja Kodu & Aed peatoimetaja.
Ta on õppinud kunsti ja rakendusmatemaatikat, aga lõpetanud TPI tööstus- ja tsiviilehituse insenerina. Kuulub alates 1993. aastast Eesti Kirjanike Liitu ja on ka Eesti Ajakirjanike Liidu liige.
Aita Kivi on olnud kümmekond aastat ajakirja Eesti Naine peatoimetaja, varem on töötanud ajakirjade Kodukiri ja Kodukolle peatoimetajana, ajakirja Anne tegevtoimetajana, kultuuritoimetajana ajalehtedes Rahva Hääl, Eesti Sõnumid ja Sõnumileht ning toimetajana kirjastuses Valgus.
Avaldanud viis luulekogu, kolm novellikogu ja kuus romaani; 2015 pälvis ta romaani "Keegi teine" eest A.H. Tammsaare nimelise Albu valla kirjanduspreemia.
Vestlusõhtu Aita Kivi ja Matti Pärgiga toimub Riisipere kultuurimaja suures saalis 19.aprillil kell 18:00. Olete väga oodatud!

„Kirjanduslikud kujud" Saue valla raamatukogudes

Emakeelepäevast, 14.märtsist alates hakkavad Saue valla raamatukogudes ringi liikuma skulptuurid, mis peatuvad viies erinevas raamatukogus: Saue linnas, Saue Riigigümnaasiumis, Hüürus, Turbas ja Riisiperes.
Igas raamatukogus peatub korraga üks skulptuur. Kümne kuuga teevad skulptuurid ühe tuur raamatukogudele peale.
Näitus „Kirjanduslikud kujud" võetakse kokku 30. jaanuaril 2024. aastal eesti kirjanduse päeval kui kõik skulptuurid kohtuvad Keilas Harju Maakonnaraamatukogu galeriis, kus eksponeeritakse nii ringi liikunud kui teisigi projektiga liitunud skulptuure.
2024. aasta veebruaris tähistab Harju Maakonnaraamatukogu 105. sünnipäeva. Skulptuurinäitus on sünnipäeva üks osa.
2023. aastal on põhjust tähistada: A. H. Tammsaare 145. sünniaastapäev, Marie Underi 140., Kreutswaldi 220., näidendi „Pisuhänd" 110.
Skulptuuride juurde kuulub inspiratsioonipakett, mille iga raamatukogu koos teosega kaasa saab, et huvi korral oleks võimalik korraldada koos skulptuuriga ka haakuvaid kohtumisõhtuid, raamatukogutunde või pakkuda lihtsalt võimalust aktiivseks kaasamõtlemiseks.
Skulptorite koostööpartner on Eesti Emakeeleõpetajate Selts.
Näituse eesmärk on jõuda skulptuuridega lähemale kultuurihuvilistele inimestele, kes liiguvad raamatukogudes, ja kõnetada külastajaid neile juba omases ning tuttavas keskkonnas.
Skulptoritest on projektiga ühinenud Tiiu Kirsipuu, Anne Rudanovsky, Eneken Maripuu, Leena Kuutma, Paul Mänd ja Mari Hiiemäe. Projekti kureerib Eneken Maripuu. Inspireerivate kohtumisteni raamatukogudes!

Fotonäitus "Taipamused" Laagri kultuurikeskuses

Anne-Mai Heimola maalinäitus "Vaade teele" Saue vallamaja akendel