Näitused Saue vallas

Eesti loodusmuuseumi näitus "Eesti seened" 1. september - 31. oktoober Riisipere kultuurimajas

Näitus koosneb 53-st Vello Liivi seenefotost.
 
Fotodelt leiab seene liiginime, sh ladina ja vene keeles, ning tingmärgi söödavuse kohta.
 
Lisaks kuulub näituse juurde eesti- ja venekeelne tekstitahvel, kust leiab tingmärkide seletuse ja seenelise meelespea.
 
Kui metsa pole mahti minna, mine seenenäitusele!
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Näitus "Marimekko. Soome disainiklassika" 1. september - 31. oktoober Riisipere kultuurimajas

Tuntud Soome rõiva- ja tekstiilibrändi Marimekko näitus tutvustab ettevõtte  mitmekülgset toodangut ja annab ühtlasi ülevaate ka disainifirma värvikast aja- ning eduloost. 
  
Rohkem infot näituse kohta https://finst.ee/naitused/marimekko/
 
Näitus on avatud Riisipere kultuurimajas ringide ja ürituste toimumise ajal suures saalis ja fuajees.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Näitus "Asjad kõnelevad" 9. september - 31. oktoober Laagri kultuurikeskuses

Me elame asjade maailmas: tarvilikud asjad, põnevad asjad, kurvad asjad ja rõõmsad asjad, vajalikud asjad ja mõttetud asjad, olulised ja ebaaolulised asjad.

Aga on asju, mis meenutavad ja puudutavad, taselustavad meie tunded ja elamused, mis olid aja jooksul unustuse hõlma vajunud.

See näitus ongi pühendatud just sellistele asjadele ja nendega seotud mälestustele.

 

 

 

 

 

 

Nissi Kultuurikeskus kutsub pajalapinäitusel osalema

Nissi Kultuurikeskus kutsub osalema pajalapinäitusel ja ootab eksponaate näitusele kuni 4. novembrini.
 
Pajalapid võivad olla teostatud mistahes tehnikas: vilditud, kootud, heegeldatud, õmmeldud, maalitud, punutud või hoopis mõnes põnevas autoritehnikas.
 
Oluline on vaid, et pajalapid oleksid huvitavad, kaunid ja praktilised. Soovime, et pajalapid oleksid varustatud autori nime, vanuse ja informatsiooniga teostatud tehnika kohta (nt ristpiste).
 
Ootame kõigi Saue valla käsitööhuviliste aktiivset osavõttu, käsitööringides, käsitöötundides ja kodus salaja sahtlisse nikerdatud meistriteoseid.
 
Pajalapi näituse avame mardipäeval, 9. novembril, Riisipere kultuurimajas, jaanuarist 2020 Turba kultuurimajas. Huvi korral saame näitust lahkesti jagada ka teistele valla näitusepindadele.
 
Jooksvalt leiab infot pajalapinäituse kohta Nissi Kultuurikeskuse ürituste lehelt Pajalapinäitus. Näituse lõppedes saab tööd kätte Riisipere kultuurimajast või eelnevalt kokkulepitule.
 
Traditsioonikohaselt algas mardipäevast aeg tubasteks töödeks. Tahame näitusega inimesi inspireerida pikkadel pimedatel talveõhtutel käsitööga tegelema.
 
Pajalapi tegemine võiks olla just mõnus ühe õhtu ettevõtmine, millel kaunis ja praktiline tulemus. Jõukohane algajale ja põnev ka kogenud praktikule. Näituse jooksul hääletab publik oma lemmiku, mis saab väärilise preemia.
 
 Pajalapid palume saata Nissi tee 53c, 76202 Riisipere alevik, Saue vald, Harjumaa. 
Lisaküsimustele vastan meelsasti: e-post nissi@sauekultuur.ee või telefonil 5552 9751, Eneken Maripuu, Nissi kultuurikeskuse kultuurikorraldaja.