Näitused Saue vallas

Näitus "Tõnu Sal-Saller 80" 11. aprill - 8. mai Riisipere kultuurimajas

Muusikaseltsi ja orkestri Nissi Trollid loojal ja juhil, õpetajal ja dirigendil Tõnu Sal-Salleril on aprillis ümmargune sünnipäev.
 
Juubelikontserdil 5. mail kell 14 Riisipere kultuurimajas astuvad üles Tõnu teekaaslased tema professionaalse muusiku elujärgust enne Nissi Trolle, õpilased ja poeg: ERSO fagotikvartett, ansambel Admiral, orkester Nissi Trollid, Joanna Joa, Laura Maria Hunt, Hendrik Sal-Saller, Sander Roosimägi, Ain Varts ja Tiit Varts, Tõnis Kõrvits ja Rein Roos.
 
Näitusel on väljas fotod Tõnu Sal-Salleri erakogust, raamitud au- ja tänukirjad ning hetked Nissi Trollide ajaloost.
 
Siinse kandi jaoks tähendab Tõnu peagi 25 aastat Nissi Trolle, kohalikku muusika- ja kultuurielu vedamist ja arendamist, kuid sellele perioodile eelnes teekond professionaalse muusikuna.
 
Tõnu enda sõnadega: „Mis ma sellest ajast enne Nissi Trolle oskan rääkida. Eks ma mängisin pilli terve elu."
 
 

 

Näitus "Inimene ja masin" 17. aprill - 16. mai Riisipere kultuurimajas

Riisipere kultuurimaja väikeses saalis on üleval Saue Huvikeskuse kunstikonkursil osalenud Nissi, Kernu ja Ruila laste tööd.
"Inimene ja masin"
Tänapäeva inimest ümbritsevad kõikjal masinad: kodus, tööl, koolis, tänaval, spordisaalis. Masinatel on oluline osa meie igapäevaelus. Inimese parim sõber on masin. Mõnikord öeldakse, et inimene on kui masin, kõne all on ka inimese ja masina sümbioos, tehisintellekt, robot. Inimene ja masin võistlemas. Kas masinad hakkavad tegema otsuseid inimese eest ja kujutavad inimestele ohtu või teevad masinad inimese elu paremaks?